У світі цікавого

Світ музичного мистецтва безмежний. На цій сторінці ви дізнаєтесь про цікавинки з життя композиторів, вплив музики на життя людей, цікаві музичні події

Цікаве про Моцарта

Цікаві факти про Моцарта

Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791) — великий австрійський композитор і музикант. Моцарт є одним з найвідоміших композиторів за всю історію. І недарма, адже це була воістину обдарована людина. У цей жаркий травневий день хотілося б розповісти кілька цікавих фактів з життя Моцарта.

1. Моцарт почав проявляти свої феноменальні музичні здібності ще у віці трьох років, коли він сідав за клавесин і підбирав різні співзвуччя, крім того він міг повторювати на клавесині окремі місця з різних п’єс, які тоді чув.

2. Першими власними творами Моцарта вважаються Анданте До Мажор і Алегро До Мажор, які судячи з позначки батька Моцарта (Леопольда) датовані 1761 роком. Тобто на той момент маленькому Моцарту було всього 6 рочків.

3. Як говорив придворний сурмач сім’ї Моцартів, маленький Вольфганг Амадей дуже боявся труби, якщо на ній грали окремо. Це діяло на нього просто панічно. Зате в оркестрі він до неї абсолютно спокійно ставився.

4. Усього в родині Моцартів народилося семеро дітей, але вижити вдалося лише двом, а саме самому Моцарту і його старшій сестрі.

5. Вольфгангу Амадею навіть пощастило в восьмирічному віці зіграти з сином Баха. Іоган Крістіан Бах садив маленького Моцарта на коліна і вони грали по черзі і в чотири руки. Вони грали так злагоджено і акуратно, що всім здавалося, що грає лише одна людина.

6. У Ватикані раз на рік для Папи Римського виконувався великий і дуже складний твір — девятіголосний твір Алегрі для двох хорів. Партітура твору трималася у великому секреті за наказом самого папи. Але Моцарт, володіючи абсолютним слухом і бездоганною пам’яттю, примудрився записати весь твір на слух. Коли Папа Римський дізнався про це, то дуже здивувався і навіть нагородив Моцарта Орденом Лицаря золотої шпори.

7. У Моцарта була дружина — Констанція. Після смерті Моцарта вона через якийсь час вийшла заміж за датського дипломата Георга Ніколауса фон Ниссена. Через три роки чоловік помер і на його надгробку було зроблено напис — «Чоловік вдови Моцарта».

Наш любий Бах

Відомо, що Бах любив перевдягнутися бідним шкільним вчителем, і у такому вигляді завітати до якоїсь маленької сільської церкви.

Там він просив церковного органіста пограти на органі. Отримавши дозвіл, видатний органіст сідав за інструмент і …

Присутні в церкві були настільки вражені величчю та красою його гри, що деякі, гадаючи, що проста людина не здатна до такого прекрасного виконання, зі страхом вибігали…

Вони думали, що до церкви завітав переодягнений нечистий…

 

Світ Паганіні

Ніколо Паганіні було сім років, коли він вперше взяв до рук маленьку скрипочку, яка з того часу стала його єдиною іграшкою.

Хлопчик сильно втомлювався, та батько заставляв сина займатись на скрипочці цілими днями, забороняючи виходити на вулицю бавитись зі своїми однолітками.

Звичайно, такі виснажливі заняття, брак свіжого повітря, руху та нормального харчування не могли не відбитись на його фізичному розвитку, підриваючи його здоров’я.

Одного разу Ніколо, втомлений багатогодинними заняттями впав без свідомості бездиханним. Батьки вирішили, що він помер – оскільки він не показував ніяких ознак життя. Прийшов до тями він лише в труні, від жалібних звуків похоронної музики…

Скрипка-телефон